Wizytówka Twojej firmy
Dodanie wizytówki firmy w Odi.pl jest całkowicie bezpłatne. Załóż profil firmy w 5 minut.
Dodaj firmęWiększość ludzi nigdy nie słyszała o cieple technologicznym. Mimo to jest to bardzo powszechna technologia, z którą można mieć do czynienia w pracy, w szkole, podczas robienia zakupów czy uprawiania sportu. Na czym polega taka instalacja i komu można zlecić jej wykonanie?
Co warto wiedzieć o cieple technologicznym?
Ciepło technologiczne pozwala na precyzyjne dostosowanie parametrów powietrza do potrzeb inwestora, a dokładniej - warunków, jakie powinny panować w danym obiekcie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu dość skomplikowanej instalacji, która składa się z rur stalowych (ewentualnie z tworzyw sztucznych), zaworów odcinających i regulujących oraz z dodatkowych elementów, takich jak węzły regulacyjne, pompy cyrkulacyjne, manometry i termometry. Odbiornikami ciepła technologicznego są nie tradycyjne kaloryfery, ale najczęściej takie urządzenia jak kurtyny powietrzne, nagrzewnice powietrzne oraz centrale wentylacyjne z wbudowaną nagrzewnicą.
W jakich miejscach stosuje się ciepło technologiczne?
Z instalacją ciepła technologicznego można mieć do czynienia chociażby podczas robienia zakupów w centrum handlowym. To właśnie kurtyny powietrzne zainstalowane nad drzwiami sprawiają, że od razu po wejściu można odczuć przyjemne ciepło zimą i orzeźwiający chłód latem. Kurtyny wydmuchują powietrze w kierunku równoległym do przegrody, dzięki czemu ciepło czy zimno napływające z zewnątrz nie przenika do środka. Jednak urządzenia zasilane ciepłem technologicznym stosuje się nie tylko w centrach handlowych, ale również w innych obiektach, gdzie zwykłe grzejniki nie zdałyby egzaminu. Chodzi tutaj o rozległe otwarte przestrzenie, np. hale produkcyjne, magazyny, hale targowe, hale sportowe, salony sprzedaży, lokale usługowe.
Komu powierzyć wykonanie instalacji ciepła technologicznego?
W porównaniu do instalacji grzewczych wykonywanych w domach jednorodzinnych ciepło technologiczne jest znacznie bardziej skomplikowane. Wykonawca musi zmierzyć się z licznymi wyzwaniami, które mogą wynikać m.in. z dużej kubatury budynku, specyficznych wymagań związanych z funkcją obiektu, istniejącą infrastrukturą czy ograniczonym budżetem inwestora. Warto zatem zdać się na firmę, która ma doświadczenie w takich realizacjach i jest w stanie zaoferować kompleksowe usługi w tym zakresie. Oprócz wykonania instalacji firma powinna zapewnić:
- indywidualny projekt z uwzględnieniem warunków panujących w obiekcie oraz wymagań inwestora;
- najbardziej optymalne rozwiązania, materiały oraz urządzenia w zakresie zaplanowanego budżetu inwestycji;
- obsługę posprzedażową, w tym serwis gwarancyjny;
- wsparcie również po zakończeniu okresu gwarancyjnego.
Montaż i serwis instalacji ciepła technologicznego
Lokale usługowe, centra handlowe, hale fabryczne i magazyny - praktycznie w każdej większej miejscowości można znaleźć obiekt, w którym można wykorzystać ciepło technologiczne. Projekt takiej instalacji oraz jej wykonanie należy zlecić specjalistom z branży HVAC. Tej samej firmie można powierzyć również konserwację urządzeń grzewczych oraz naprawę ewentualnych usterek i awarii.
www.ventixserwis.pl/centralne-...