Logo firmy: Kancelaria Rachunkowo-Podatkowa Otus Sp. z o.o.Kancelaria Rachunkowo-Podatkowa...
- Prowadzenie ksiąg handlowych, Książki Przychodów i Rozchodów, e...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: AUDITOR F&M S.C. Mariusz RzodkiewiczAUDITOR F&M S.C. Mariusz Rzodki...
- Pełna księgowość ( rachunkowość firm ) - księga handlowa. - ...
Logo firmy: RUDIGER FINANCE Sp. z o. o.RUDIGER FINANCE Sp. z o. o.
1. Księgi handlowe - to pełna księgowość, obsługa sp. z o.o. 2...
Pytanie do ekspertów:

Czym się kierować przy wyborze ubezpieczenia na życie?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: Brak firmy.
Kryteria wyboru ubezpieczeń na życie w większości są nacechowane subiektywizmem. Każdy z nas ma inną wiedzę, doświadczenie, ulega różnym sugestiom z zewnątrz, wreszcie w mniejszym lub większym stopniu odczuwa swoiste potrzeby ubezpieczeniowe. Nie sposób więc pisać krótko o wszystkich kryteriach. O czym więc zawsze warto pamiętać na etapie wyboru oferty?
1. Należy zawsze zaczynać od ułożenia sobie listy celów jakie chcemy osiągnąć, problemów jakie chcemy rozwiązać poprzez zakup polisy, następnie uszeregować je wg. kryterium ważności. Pamiętajmy, że nasze priorytety mogą zmieniać się w czasie. Jedno z kryteriów wyboru oferty można więc określić jako skuteczność realizacji celów priorytetowych teraz i w przyszłości.
2. Przeanalizować czy, jeśli tak to które, cele już realizujemy wykorzystując inne instrumenty (np. grupowe ubezpieczenia, ubezpieczenia zdrowotne, związane z kontami, kartami , lokatami bankowymi, etc). Nie należy kupowanej polisy traktować tylko jako alternatywnego sposobu osiągnięcia celu już realizowanego, bardziej jako spójny element naszego systemu zabezpieczenia finansowego siebie i bliskich.
3. Jeśli ubiegamy się o kredyt, a bank wymaga jako zabezpieczenia polisy na życie, sprawdźmy czy posiadana już polisa może być do tego celu wykorzystana. Jeśli nie, to czy da się ją zmodyfikować w taki sposób by spełniała kryteria banku. Możemy spotkać się z propozycją wykupu takiej polisy za pośrednictwem banku.W takich przypadkach warto zastanowić się np. kogo to ubezpieczenie bardziej zabezpiecza, jaka będzie korzyść z tej polisy w końcowej fazie spłaty kredytu, ile to wszystko będzie nas kosztować, etc.
4. Jakie nakłady finansowe związane z zakupem polisy jesteśmy w stanie ponosić bez większych problemów.
5. Pamiętajmy że na rynku funkcjonują różne typy polis na życie. Każdy cel możemy realizować na wiele sposobów, kupując np. różne ubezpieczenia.
6. Oferujący - Ubezpieczyciel i pośrednik. Umowy ubezpieczenia na życie są przeważnie umowami wieloletnimi, więc wiążemy się na wiele lat. Warto sprawdzić referencje. Zbyt wczesne zerwanie umowy to ryzyko strat.
7. Należy również zainteresować się na ile umowa rozpatrywana jest elastyczną, zarówno co do zakresu jej negocjonowalności, jak i np. możliwości dokupowania/ rezygnacji z konkretnych ryzyk w trakcie trwania umowy. Warto także zainteresować się kosztami.
Data: 2014.11.27
Oceń odpowiedź:
2/0