Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Piocom Piotr CiesielskiPiocom Piotr Ciesielski
W ofercie firmy znajduje się m.in: - tworzenie stron www i sklep...
Logo firmy: Marynistyka Group Marek Daniel OstaszMarynistyka Group Marek Daniel ...
Przedmioty marynistyczne, nautyczne, żeglarskie, związane z morze...
Logo firmy: BigChina Sp. z o.o.BigChina Sp. z o.o.
- pomoc przy imporcie z Chin - sprawdzanie kontrahentów w Chinac...
Pytanie do ekspertów:

Jak zminimalizować koszty uruchomienia małego sklepu internetowego?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: Netluk Łukasz Łacina
Uruchomienie małego sklepu internetowego nie musi być drogie ani skomplikowane. Należy przygotować nazwę sklepu, ulubioną kolorystykę no i oczywiście opisy produktów ze zdjęciami. Tylko tyle potrzeba do przygotowania sklepu internetowego.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2014.09.26
Oceń odpowiedź:
1/0
Odpowiedź firmy: PHU Kat-Dor Katarzyna Sidor
Nie ma czegoś takiego, jak minimalizacja kosztów uruchomienia małego sklepu internetowego. Czy to będzie mały sklep, czy większy koszty będą pobobne. Można próbowąć obniżyć koszty poprzez np. wybór darmowej platformy sklepowej, ale wiąże się to z koniecznością wielu mozolnych zmian w kodach stron. Wbrew pozorom koszty uruchomienia i prowadzenia sklepu (mały czy duży) są znaczne. Obługa księgowa, koszty hostingu, reklama w internecie (wszelkie jej postacie), obsługa prawna, obecne prawo o e-handlu, inne zobowiązania wobec państwa sprawiają, że często tego typu działalność jest mało opłacalna lub wręcz przynosi straty. To nie jest tak - uruchamiam sklep i zbieram kokosy. Trzeba się ciężko napracować, albo płacić za wszystko - wtedy odpowiedź nasuwa się sama.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2014.09.26
Oceń odpowiedź:
1/0
Odpowiedź firmy: Melonet - Paweł Nowacki
Pytanie jest dobre i jako, że ostatnia odpowiedź na nie pojawiła się niemal 2 lata temu to warto dopowiedzieć co zmieniło się na przestrzeni ostatnich lat.
Przede wszystkim - nie ma co ukrywać koszt wejścia w ten biznes znacząco wzrósł, ze względu na bardzo dużą konkurencję. Nie ma obecnie branży, w której nie konkurowałyby o klienta co najmniej 3 sklepy online.
To co ważne to jednak możliwość uruchomienia sklepu z minimalnym nakładem inwestycji - bez ponoszenia kosztów zakupu towarów, magazynowania i wysyłki. Mowa oczywiście o modelu drop-shippingu, w którym to właściciel sklepu internetowego jest jedynie pośrednikiem między właściwym dystrybutorem (dysponującym zatowarowanymi magazynami i centrami dystrybucyjnymi) a klientem, który w sklepie wrzuci produkty do wirtualnego koszyka. To rozwiązania absolutnie do minimum redukuje nam koszty i ryzyko. Nasz zysk to odpowiednio nałożona marża na produkty oferowane przez dystrybutora - i to wszystko!

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2016.08.12
Oceń odpowiedź:
1/0