Alokacja i replenishment

Dodany przez: Bincode Sp. z o.o.
Dodany: 2020.08.08
Rozmieszczenie towaru w sklepie po pierwszej alokacji

Wchodząc do sklepu i oglądając towar na półkach prawdopodobnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że towar który znajduje się w sklepie został tam dostarczony w bardzo przemyślany sposób. Dostawy opierają się na kilku algorytmach z których najważniejszy to tak zwana pierwsza alokacja. Polega ona na tym, że nowy asortyment powinien być dostarczany do sklepów zgodnie z pewnym rozdzielnikiem ustalonym w czasie projektowania budżetu. W praktyce ten rozdzielnik jest modyfikowany zgodnie z aktualną sprzedażą tak, aby w jednym sklepie nie było zbyt dużo towarów jednego rodzaju a w innych nie było ich za mało.

Kolejny istotny algorytm to replenishment, czyli uzupełnianie. Do tak zwanych szkolnych algorytmów należy uzupełnianie towaru do poziomu stanu maksymalnego wtedy, gdy jego stan sprzeda się poniżej stanu minimalnego lub dosyłka tylu sztuk towaru ile sprzedało się od daty ostatniego uzupełnienia.

Zastosowanie takich prostych rozwiązań jest stosunkowo szybkie, ale mało efektywne. Znacznie lepiej posłużyć się zaawansowanymi rozwiązaniami choćby takimi jak opisane na naszej stronie firmowej: algotiq.pl/alokacja-replenishm...

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
2/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.