Jak prać pieluszki wielorazowe?

Dodany: 2021.07.20   Edytowany: 2021.07.20
Jak prać pieluszki wielorazowe?

W tym wpisie, zapoznam Państwa z zasadami prania pieluch wielorazowych.

Nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Takie pranie należy w wykonywać najpóźniej po 3 dniach od zdjęcia brudnej pieluszki z pupy dziecka, by bakterie w koszu lub worku na brudne pieluszki nie zdążyły się namnażać jak szalone.

Więc do rzeczy. Pieluszek (aio, formowanki, pielucha kieszonka, wkład chłonny) zamoczonych nie trzeba ponownie moczyć w wodzie, po prostu wrzucamy je do pralki. Jeśli na pieluszce jest kupka mleczna, również nie ma takiej potrzeby by ją spłukiwać. Natomiast kupkę stałą najpierw należy usunąć i dopiero taką pieluchę wrzucić do pralki. Można również skorzystać ze specjalnych bibułek, chroniących pieluszkę przed takim zabrudzeniem. Temperatura prania pieluch wielorazowych powinna osiągać 60 stopni Celsjusza. Jeśli proszek, którego używamy ma w swoim składzie TAED, nie musimy używać już odkażacza. Jeśli nie ma, konieczne będzie dosypanie np. Nappy Fresh. Warto włączyć w pralce cykl z praniem wstępnym by opłukać wszelkie nieczystości. Następnie pierzemy już na długim, podstawowym cyklu. Ważne jest, by pieluszki i wkłady chłonne były dobrze wypłukane. W przeciwnym razie stracą na tym, na czym najbardziej nam zależy, czyli na chłonności. Wyprane pieluszki suszymy. Większość z nich można suszyć w suszarce bębnowej. Oczywiście warto zapoznać się z zaleceniami producenta, jednak każda formowanka i każdy wkład nadaje się do takiej suszarki. Nawet niektóre pieluszki AIO.

Jeśli chodzi o wkłady, najlepiej suszyć je na słońcu, ponieważ plamy ciężkie do usunięcia na słońcu znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli pogoda na to nie pozwala wkłady chłonne i pieluchy przypinamy spinaczami do zwykłej domowej suszarki. Otulacze i kieszonki najlepiej przypinać bokiem, bo wtedy gumki nie rozciągają się niepotrzebnie. Inna sytuacja powstaje wtedy, kiedy mamy do czynienia z praniem pieluszek przed pierwszym użyciem. Bo takie pranie koniecznie musi się odbyć.

Materiały z których robione są pieluszki dzielimy na syntetyczne i naturalne. O ile pierwsze wymagają jedynie jednego prania przed użyciem, tak samo jak otulacz i kieszonka z panelem PUL, to pieluchy bambusowe, lniane lub bawełniane wymagają dużo większej ilości prań. Pełną chłonność nabierają po około 7 cyklach prania. Wtedy można już ze spokojem używać takich pieluszek bez obaw o wycieki z powodu małej chłonności. Mam nadzieję, że powyższy wpis rozjaśnił Wam czarne mroki prania pieluszek wielorazowych.

Pieluszki o jakich mowa, możecie znaleźć na www.babymili.pl

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
0/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.