Jaki filtr do usuwania żelaza z wody?

Dodany: 2023.03.11
Złoża stsowane do usuwania żelaza z wody

Głównym podzespołem wpływającym na skuteczne usuwanie żelaza z wody przy użyciu odżelaziacza jest złoże filtracyjne.

Na rynku dostępnych jest wiele złóż filtracyjnych do usuwania żelaza z wody. Najpopularniejsze z nich to katalityczne złoża np. Katalox Light, G1, Pyrolox, Greensand+, Birm mDox oraz tzw. złoża wielofunkcyjne np. Crystal Right, Ecomix, AquaMulti.

Jednak właściwa filtracja żelaza z wody na danym złożu odżelaziającym wymaga uwzględnienia wielu czynników technicznych i procesowych związanych z danym złożem.

Ciężkie złoża katalityczne wymagają wystarczającego przepływu do płukania, co wymaga potężnych pomp głębinowych lub zastosowania systemu do magazynowania wody. Niektóre złoża wymagają wstępnego napowietrzenia wody, inne mogą po takim procesie zmniejszyć skuteczność usuwania żelaza. Część złóż do usuwania żelaza z wody wymaga chemicznych związków do regeneracji (np. solanka, nadmanganian potasu), co może wpływać na pogorszenie pracy zamontowanych przydomowych oczyszczalni ścieków, do których są odprowadzane popłuczyny z filtrów wody.

To tylko niektóre z ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej technologii uzdatniania wody. Innym ważnym czynnikiem w usuwaniu żelaza z wody jest system kontroli pracy filtra. Jedynie automatyczna głowica sterująca samodzielnie inicjuje i nadzoruje regenerację filtra wody, co pozwala na wyeliminowanie czasochłonnych i uciążliwych czynności obsługowych charakterystycznych dla odżelaziaczy z zaworami ręcznymi.

W przypadku problemów z żelazem w wodzie - zapraszamy do kontaktu.
Szczegółowe informacje -> inzynieriawody.pl/montaz-filtr...

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
1/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.