Lada sklepowa, która ułatwia pracę i pomaga ją organizować

Dodany przez: ABM Spółka Akcyjna
Dodany: 2020.01.15
Lada sklepowa do sklepu odzieżowego

Wiele poradników na temat tego, jak wybrać idealną ladę do sklepu, skupia się w głównej mierze na stronie, którą widzi klient. Polecana jest lada sklepowa z impulsem albo z wygodną półką na torebki. Dużą wagę przywiązujemy także do kwestii wizualnych – na przykład kolorystyki lub konieczności umieszczenia widocznego logo, identyfikującego markę.


Jednak lada sklepowa to nie tylko to, co widać na pierwszy rzut oka. Równie ważne jest jej odpowiednie zaprojektowanie od wewnątrz. To od niego zależy komfort pracy sprzedawców. Może być zupełnie niewykorzystaną i bezużyteczną przestrzenią. Albo stać się dodatkowym miejscem do przechowywania. Na co zwrócić szczególną uwagę, projektując lub kupując ladę?


Jak zagospodarować wewnętrzną część lady sklepowej?

Wnętrze lady można zorganizować na bardzo wiele sposobów. Najczęściej wyposaża się je w szuflady, szafki i półki. Szuflady są o tyle praktyczne, że można je wysunąć, co jest ważne, kiedy mamy do czynienia z głęboką ladą. Dostęp do zakamarków w szafkach i na półkach jest wtedy utrudniony. Dodatkowo półki nie są zbyt bezpieczne, ponieważ są otwarte i dostęp do nich jest przez to ułatwiony. Mogą się też kurzyć i wymagać częstego sprzątania.


Najbardziej funkcjonalne są szuflady i szafki – najlepiej zamykane na kluczyk. Nie musimy go zawsze używać, ale lepiej mieć taką możliwość. Warto mieć co najmniej jedną szufladę na klucz, na przykład po to, aby schować w niej kasetkę na pieniądze.


Lada sklepowa z nadstawką czy bez?

Niekiedy blat lady sklepowej dostępny dla klientów jest jednocześnie blatem roboczym obsługi. Do tematu można podejść jednak nieco inaczej. Można wykorzystać ladę z nadstawką, która zasłania wewnętrzną jej część. Za nią schowany może być blat, który wykorzystują pracownicy. Taka lada przypomina nieco ladę do recepcji, ponieważ jest dość wysoka. Ale to nie jedyne miejsce, gdzie można ją wykorzystać.


Wybór nadstawki jest kwestią indywidualną i zależy od potrzeb danej branży lub samego lokalu. Jednak w niektórych przypadkach bardzo dobrze się sprawdza. Na przykład w kantorach, gdzie konieczne jest wydzielenie części, do której nie mają dostępu klienci.


Lada sklepowa na wymiar – czy warto?

Najlepszym wyborem jest zaprojektowanie lady samodzielnie lub z pomocą doświadczonego projektanta. Wtedy mamy pewność, że spełnia wszystkie nasze wymagania i jest dostosowana specjalnie do naszych potrzeb. Rozmieszczenie szafek, półek i szuflad dostosowujesz sam – tak samo, jak ich wielkość. To szczególnie istotne, jeśli musisz zmieścić tam nietypowy sprzęt albo wymiary twojego lokalu nie dają możliwość umieszczenia w nim wymarzonej lady.


Indywidualne projekty cieszą się ogromną popularnością ze względu na możliwość modyfikacji i personalizacji. Zyskujesz mebel niepowtarzalny, którego nigdzie indziej nie spotkasz. Co ważne – lada sklepowa na zamówienie wcale nie musi być droższa od takiej, która na stałe znajduje się w ofercie producentów wyposażenia sklepowego.


Zobacz najwygodniejsze i najfunkcjonalniejsze lady sklepowe - wyposazamysklepy.pl/lady-sklep...

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
0/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.