Projektowanie stron RWD

Dodany przez: Paweł Mansfeld
Dodany: 2017.09.03   Edytowany: 2017.09.17
Projektowanie stron Responsive Web Design

To właśnie Responsive Web Design odpowiada za to, że strony internetowe od 2013 roku przybierają nieco innych kształtów. Spore prześwity, "sekcyjna" budowa, oraz operowanie siatką to najczęstsze wzorce po to aby móc dopasować stronę do różnego rozmiaru wyświetlaczy.

Zasadniczą zaletą stosowania podejścia Responsive Web Design jest przede wszystkim niższy koszt wyprodukowania typowej strony internetowej, która w założeniu miała poprawnie się wyświetlać na urządzeniach Desktop i mobile. Do tej pory aby zadowolić użytkowników komputerów klasy PC oraz tych korzystających z urządzeń mobilnych musieliśmy tworzyć co najmniej dwie osobne strony lub korzystać z wyszukanych technik routingu pomiędzy poszczególnymi plikami projektu.

Bardziej szczegółowo o tym, jak strona internetowa rozpoznaje z jakim urządzeniem ma do czynienia opisano w sekcji "Jak działają zapytania medialne" w artykule: mansfeld.pl/webdesign/responsi...


Podstawowym założeniem twórców standardu było niejako pogodzenie potrzeb użytkowników platform desktopowych oraz tych mobilnych.

Odpowiedź na pytanie, jak działa i na co zwracać uwagę przy projektowaniu stron responsywnych można zaś znaleźć w artykule: https://mansfeld.pl/webdesign/projektowanie-stron-responsywnych/ w sekcjach wartości graniczne oraz "Metoda mobile first".

Google wraz z twórcami Twittera rozwijają nowy standard tzw. Przyspieszonych Stron Mobilnych w skrócie AMP. Na ten temat już wkrótce pojawi się skrócony wpis wyłącznie na portalu ODI.pl

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
20/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.