Zasilacz UPS - pewne i bezpieczne działanie sprzętu domowego

Dodany: 2023.01.05   Edytowany: 2023.01.17
Zasilacze UPS od CES do zastosowania w domu

Zasilacze awaryjne UPS mogą być stosowane w domu, firmie, biurowcu, zakładzie produkcyjnym czy szpitalu. Taka wielość zastosowania wynika z tego, że UPS, który służy do podtrzymania zasilania oraz do poprawy jakości napięcia zasilanych odbiorników, stosowany jest wszędzie tam, gdzie takie odbiorniki są, a ich ciągła praca jest priorytetem.

Jaki zasilacz UPS do domu?

W warunkach domowych zasilacze awaryjne najczęściej towarzyszą komputerom po to, aby poprawić jakość napięcia i podtrzymać zasilanie w przypadku jego zaniku w sieci. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że nagłe wyłączenie prądu może skutkować utratą niezapisanej pracy na komputerze. Często decyzja o zakupie UPSa podejmowana jest dopiero w momencie takiego fatalnego wypadku. Dlatego warto pomyśleć o tym wcześniej i zakupić odpowiedni zasilacz UPS do swojego komputera. Do zastosowania domowego wystarczają w zupełności mniejsze urządzenia UPS o mocach 1kVA, 2kVA, 3 kVA, a gdy potrzebny jest dłuższy czas podtrzymania można zdecydować się na większą moc, np. na UPSa 6 kVA.

Zasilacz UPS do akwarium

Zasilacz awaryjny w domu może być zastosowany także do akwarium. Posiadacze akwarium zdają sobie sprawę, jak wrażliwy i nieprzystosowany do skoków napięcia jest osprzęt takiego akwarium. Tu także z pomocą przychodzi urządzenie UPS. Podłączając go do akwarium, zapobiegamy uszkodzeniu sprzętu, który jest dość drogi i w przypadku jego uszkodzenia, musielibyśmy zakupić go ponownie, narażając się na nieplanowane wydatki.

UPS do pieca

Piec CO to kolejne urządzenie w domu, które warto wesprzeć pracą UPSa, który w przypadku braku zasilania z sieci, przejdzie w tryb pracy bateryjnej. Podłączony zaś na stałe będzie chronił nasz piec centralnego ogrzewania oraz jego elektronikę przed niekorzystnymi zjawiskami płynącymi z sieci.

UPS do napędu bramy i wind

Automatyczna brama to kolejne miejsce lokowania jednostek bezprzerwowego zasilania. Na pewno nieraz użytkownicy automatycznych bram mierzyli się z problemem niedziałającej bramy do garażu lub wjazdowej na posesję, ponieważ został wyłączony w danej miejscowości czy dzielnicy prąd. Wyłączeniu prądu nie możemy zapobiec, ale możemy się na to przygotować, zakupując odpowiedni zasilacz UPS.

Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie UPSa do domu

Pierwszą rzeczą, na którą patrzymy, wybierając taki zasilacz jest moc zarówno bierna, jak i czynna. Powinniśmy sprawdzić, jaką mają moc odbiorniki, które mają współpracować z UPSem i do tego dopasować moc jednostki zasilania awaryjnego. Patrzymy wtedy na moc czynną zasilacza. To jest kolejna kwestia, która często nie jest brana pod uwagę. Ponieważ ta różnica miedzy mocą bierną a czynną mówi nam o sprawności urządzenia. Może być zasilacz UPS o mocy czynnej 1 KVA, a mocy biernej 800 W albo niższej. A może być też taki, gdzie moc czynna równa się mocy biernej. Warto zwrócić na to uwagę przed zakupem, aby po pierwsze źle nie dopasować UPSa do odbiornika, a po drugie nie uczynić pozornej oszczędności, bo w perspektywie czasowej UPS o wyższej cenie, ale i sprawności da nam większe oszczędności, które zniwelują tę wyższą cenę początkową. W przypadku wrażliwych urządzeń ważny jest też czas przełączenia UPSa na prace bateryjną w przypadku zaniku zasilania z sieci. Najlepiej gdyby wynosił on wtedy 0 ms. Gwarantują nam to UPSy true online. Dlatego decydując się na zasilacz UPS, warto skontaktować się z profesjonalną, specjalistyczną firmą taką jak, np. Centrum Elektroniki Stosowanej, której specjaliści pomogą dobrać odpowiedni UPS zarówno ze względu na jego moc, jak i posiadane funkcje, które mogą być pomocne czy wręcz wymagane w przypadku niektórych odbiorników.
ces.com.pl/produkty/ups-y-z-wy...

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
1/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.