Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Motywacja.com Prowokacja Integracja Motywacja Ewa RumińskaMotywacja.com Prowokacja Integr...
- imprezy integracyjne i motywacyjne - spotkania firmowe - szko...
Logo firmy: Mea Sp. z o.o.Mea Sp. z o.o.
- wycieczki autokarowe i lotnicze, - wczasy krajowe i zagraniczn...
Logo firmy: B.T.U. HoryzontB.T.U. Horyzont
Biuro Turystyczno-Usługowe Horyzont oferuje najlepsze wczasy na 7...

Wycieczka rowerowa do krainy tysiąca jezior mazurskich 6 DNI

Id produktu/usługi: 13491 Data dodania: 03.07.2015
Dzień 1:

Wyjazd z miejsca zbiórki o godz..

Podstawienie busa z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów i bagażów.

Przyjazd na Mazury. Zakwaterowanie w hotelu*** .
Odpoczynek i aklimatyzacja.


Dzień 2: Słynne Sanktuarium w Świętej Lipce.
Zamek Biskupów Warmińskich w Reszlu.

Po śniadaniu ruszamy z hotelu w kierunku Św. Lipki, niewielkiej miejscowości koło Kętrzyna słynącej z Sanktuarium Maryjnego – zabytkowego obiektu sakralnego niezwykłej wartości, z doskonale zachowaną i bogatą dekoracją. W skład kompleksu klasztornego Święta Lipka wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny jezuitów.
Warto zauważyć, że świętolipska bazylika jest jednym z najważniejszych i najwspanialszych zabytków baroku w Polsce. Jej niezwykłą atrakcją są między innymi barokowe organy zbudowane w latach 1711-1721 przez organmistrza z Królewca, Jana Josue Mosengela, których prezentacje przyciągają turystów dzięki figurkom, poruszającym się podczas gry na instrumencie. Z uwagi na rzesze turystów przybywających do Świętej Lipki, miejsce to nazywane jest Częstochową Północy.
Po zwiedzeniu świętolipskiej bazyliki ruszamy w kierunku miejscowości Reszel. Na całym 6 km odcinku ze Świętej Lipki do Reszla uwagę przyciągają piękne, barokowe kapliczki drogi różańcowej, pochodzące z 1743 roku. Docieramy do Reszla gdzie czeka na nas największa atrakcja tego niewielkiego miasteczka jaką jest pochodzący z XIV wieku gotycki zamek biskupów warmińskich.
Po przekroczeniu charakterystycznej dla obronnych zamków bramy wkraczamy na chłodny dziedziniec z położoną centralnie studnią a następnie udajemy się w kierunku potężnej baszty, z której będziemy mogli obejrzeć przepiękną panoramę miasteczka i jego okolic. Warto wspomnieć, że w latach 1503-1510 na zamku w Reszlu przebywał Mikołaj Kopernik jako doradca biskupa Łukasza Watzenrode. Po zwiedzeniu zamku ruszamy na odkrywanie Reszla.
Średniowieczna zabudowa oraz układ wąskich uliczek, stare kamienice i secesyjne domki zapraszają nas na rowerowy spacer po miasteczku. Udajemy się wiec w kierunku prawdziwej turystycznej perełki czyli położonego nad rzeką Sajną Starego Miasta.

Po zakończeniu zwiedzania ruszamy w drogę powrotną do Mrągowa. Trasa prowadzi przez urokliwe mazurskie zakątki, dając Państwu maksimum przyjemności z jazdy.

Dzień 3: Zamek Krzyżacki w Kętrzynie. Wilczy Szaniec

Nasza propozycja na dzisiejszy dzień to wyprawa do Kętrzyna, gdzie czeka nas zwiedzanie zamku krzyżackiego, zbudowanego w II połowie XIV w. Ten świetnie zachowany obiekt posiada bramę wjazdową oraz dziedziniec wewnętrzny. Najbardziej reprezentacyjne skrzydło północne zajmował dawniej prokurator – urzędnik sprawujący władzę z ramienia Zakonu.
Na przestrzeni stuleci miały miejsce liczne przebudowy, które zmieniły wygląd zamku. Gotycki charakter budowli, który możemy podziwiać dzisiaj, przywrócono podczas odbudowy w latach 1962-1966. Obecnie funkcjonują tu Miejska Biblioteka Publiczna oraz muzeum regionalne ze zbiorem obrazów, antycznych mebli i miśnieńskiej porcelany.
Z Kętrzyna wyruszamy w trasę do Gierłoży, gdzie czeka Państwa ogromna atrakcja – Wilczy Szaniec – niegdyś Wolfschanze – jedna z najsłynniejszych i najbardziej tajnych kwater głównych Adolfa Hitlera w Europie z czasów II Wojny Światowej. Lokalizacja wewnątrz dużego kompleksu leśnego zapewniała doskonałą osłonę obiektów, a otoczenie Wielkich Jezior Mazurskich stanowiło naturalną przeszkodę dla wojsk lądowych. Ścisły obszar kwatery wynosił 250 ha, a powstałe tu zabudowania wyposażono w system tuneli i najwyższej klasy zabezpieczenia. Dziś udostępnione do zwiedzania są pozostałości po dawnych bunkrach i schronach, zniszczonych w 1945 r. przez wycofującą się stąd armię niemiecką.
Po zakończeniu zwiedzania hitlerowskich bunkrów wracamy na rowery i ruszamy w kierunku hotelu na zasłużony odpoczynek po intensywnie spędzonym dniu.


Dzień 4: Mikołajki. Zamek Ryn.

Tradycyjnie, zaraz po śniadaniu ruszamy w trasę rowerową. Tym razem naszym pierwszym punktem na trasie będą Mikołajki – najważniejszy i najbardziej znany ośrodek żeglarstwa i sportów wodnych w Polsce. Położone pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim Mikołajki nazywane są Mazurską Wenecją.
Letnia stolica Mazur oferuje turystom dobrze wyposażony port, z którego odpływają statki Żeglugi Mazurskiej, plażę, niezliczoną ilość kawiarni i tawern oraz liczne imprezy żeglarskie. W okolicy Mikołajek znajdują się liczne rezerwaty przyrody z unikalnymi gatunkami fauny i flory.
Po krótkim odpoczynku w tętniących życiem Mikołajkach ruszamy w dalszą drogę a naszym celem będzie miejscowość Ryn, gdzie czeka na nas historyczna atrakcja – malowniczo położony zamek wznoszący się na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami – Ołów i Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Budowę tej okazałej twierdzy rozpoczęto końcem XIV w.
Ta średniowieczna warownia oprócz funkcji militarnych, pełniła również rolę administracyjno – gospodarczą, zaopatrując Zakon m.in. w żywność. Wraz z zamkiem rozwijała się osada, która dała początek przyszłemu miastu Ryn. Obecnie zamek po gruntownym remoncie został zaadaptowany na luksusowy hotel.
Po tym ciekawie spędzonym dniu wracamy na nocleg do hotelu.


Dzień 5: Szlakiem Krutyni

W dniu dzisiejszym proponujemy Państwu trasę pokrywającą się częściowo z trasą spływu kajakowego czyli szlakiem Krutyni – jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych w kraju. Różnorodność krajobrazu, malownicze łąki, sosnowe bory, brzegi porośnięte jarzębiną oraz leszczyną, zarastające jeziorka z pływającymi wyspami oraz niezwykle liczne na krutyńskim szlaku rezerwaty z takimi pomnikami przyrody jak Zakochana Para czy Królewska Sosna, dostarczają turystom niezapomnianych wrażeń.
Szlak kajakowy Krutyni ma swój początek w Sorkwitach i prowadzi przez liczne malownicze jeziora oraz odcinki rzeki o zmiennym charakterze. Szlak ten jest uznawany za jeden z najciekawszych w Polsce, a nawet w Europie. Łączna jego długość to ponad 100 kilometrów, czas płynięcia 7-8 dni. Na całym odcinku szlak ten zachwyca bogatą fauną i florą.

Ze świata flory spotkać można tutaj między innymi rosiczki, borówki, żurawiny czy też wełnianiki. Bogactwo fauny to liczne bociany, bieliki, puchacze, czaple, kaczki, tracze czy też obecne wszędzie łabędzie.
Wszystkich, którym starczy sił i chęci, zachęcamy do powrotu do hotelu przez Kadzidłowo, gdzie znajduje się park dzikich zwierząt. Ten położony w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego park pozwala zobaczyć zwierzęta występujące w mazurskiej kniei. Usytuowanie parku na łąkach pośród lasów, umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dzięki czemu możliwe jest wejście na wybiegi dla niektórych gatunków a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy więc jelenie, sarny, daniele, łosie, wilki, dziki, bobry czy też żurawie.

Dzień 6: Relaks w okolicach Mrągowa

Na zakończenie naszej rowerowej wyprawie proponujemy poranny wyjazd w krótką trasę po okolicy. Po zwiedzaniu okolic Mrągowa.wyjazd powrotny. Przyjazd na miejsce zbiórki.

Świadczenia

-przejazd komfortowym busem

– aystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych

– Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej

– 5 noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami

– 5 śniadania, 5 obiadokolacje

– opiekę pilota

– ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł

– ubezpieczenie rowerów do 500 euro

– taksę klimatyczną

DODATKOWO PŁATNE

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 110 zł , opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA !

Możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego – koszt 250 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zadaj firmie pytanie o produkt/usługę:

Liczba odwiedzin wpisu: 464
  • Poleć produkt na:  
     
     
Opinie o firmie:
 dodaj opinię
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do produktu/usługi.
Twój będzie pierwszy. Zapraszamy.