Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Form Plastic Sp. z o.o.Form Plastic Sp. z o.o.
Oferujemy wypoczynek na najwyższym poziomie. Nasi Goście mogą od...
Logo firmy: Rypsówka s.c.Rypsówka s.c.
Rypsówka to mały kameralny i klimatyczny hotel. Dzięki panującej ...
Logo firmy: Lubelskie Centrum Nurkowe MoanaLubelskie Centrum Nurkowe Moana
- Kursy nurkowania (PADI, CMAS, DAN) - Sklep nurkowy oraz pływac...

Pielgrzymka Podlasie i Białoruś 8 dni

Id produktu/usługi: 13548 Data dodania: 13.07.2015
1 Dzień
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazdo do Supraśla, gdzie zobaczymy Ławrę Supraską czyli Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa – jeden z sześciu prawosławnych klasztorów męskich w Polsce – zwany Prawosławną Jerozolimą Białostocczyzny. Stąd udamy się do kościoła Św. Antoniego w Sokółce – zwanej Polskim Loreto. Właśnie tu w 2008 r. miał miejsce cud eucharystyczny. Zapoznamy się z historią tego miejsca oraz nawiedzimy znajdujący się w bocznej nawie relikwiarz ze Świętą Hostią. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji,
2 Dzień
Śniadanie. Przejedziemy do Grodna – miasta katedr, zamków i pałaców królewskich. Zobaczymy Górę Zamkową, gdzie wznosi się ”Stary Zamek” będący XVI w. rezydencją króla Stefana Batorego oraz wybudowany w połowie XVIII w. ”Nowy Zamek” – miejsce posiedzeń sejmów generalnych Rzeczypospolitej (miejsce podpisania II i III rozbioru Polski oraz miejsce śmierci króla Poniatowskiego). Następnie udamy się na rynek, gdzie znajduje się wspaniała barokowa Bazylika Katedralna, słynąca z maleńkiej ikony Matki Bożej Kongregackiej, zobaczymy również barokowy kościół Bernardynów, urokliwy klasztor Franciszkanów, średniowieczną cerkiew Św. Borysa i Gleba, Synagogę, Sobór Opieki Matki Bożej oraz muzeum Elizy Orzeszkowej. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3 Dzień
Śniadanie. Następnie udamy się w sentymentalna podróż drogami bohaterów powieści ”Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej i Adama Mickiewicza. Będą to: Bohatyrowicze, w których odwiedzimy grób Jana i Cecylii – powieściowej pary małżonków, którzy mozolną pracą mieli dać początek historii Bohatyrowicz, Miniewicze, w których ongiś stał dwór Kamieńskich będący pierwowzorem Korczyna, a Jan Kamieński jego właściciel pierwowzorem Benedykta Korczyńskiego. Tu znajduje się mogiła powstańców styczniowych z 1863 r. oraz Karczowa – dawne Tuhanowicze, gdzie w lesie znajduje się słynny kamień filaretów przy którym spotykali się m.in. Adam Mickiewicz, Tomasz Zan, Jan Czeczot czy Ignacy Domeyko oraz park dworski – legendarne miejsce spotkań Mickiewicza z Marylą Wereszczakówną*. Następnie udamy się do Szczuczyna w którym większość ludności nadal stanowią Polacy. Najcenniejszymi zabytkami, które zobaczymy są: kościół pod wezwaniem św. Teresy od Jezusa oraz zespół pałacowy rodziny Scipio del Campo, potem Druckich-Lubeckich. Kolejnym przystankiem naszej podróży będzie cerkiew Narodzenia Matki Bożej w Murowance. Ostatnim miejscem do którego zawitamy w tym dniu będą Stare Wasiliszki. To wieś, w której na świat przyszedł Czesław Niemen (Juliusz Wydrzycki) – polski kompozytor, multiinstrumentalista, piosenkarz i autor tekstów piosenek. Odwiedzimy niewielki drewniany dom rodzinny artysty zamieniony na jego muzeum. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Nowogródka – miejsca dzieciństwa i młodości Adama Mickiewicza. Zobaczymy m.in.: górę zamkową z ruinami średniowiecznego zamku Mendoga, pomnik i kopiec Adama Mickiewicza, kościół farny zw. Farną Witoldową, będący miejscem ślubu króla Władysława Jagiełły z Zofią Holszańską oraz chrztu A. Mickiewicza, późnogotycki sobór św. Borysa i Gleba, kościół Dominikanów pw. św. Michała oraz dworek Adama Mickiewicza, w którym obecnie mieści się muzeum poety. Następnie przejedziemy do Zaosia, po drodze zatrzymując się na chwilę nad jez. Świteź. Według ludowych legend miała w nim mieszkać rusałka, której imię stało się inspiracją do napisania przez Mickiewicza ballady ”Świtezianka”. Ostatnim przystankiem tego dnia będzie Zaosie. Miejsce, w którym urodził się największy polski poeta romantyczny – Adam Mickiewicz. Po południu przyjedziemy do Baranowicz, gdzie nawiedzimy kościół Podwyższenia Krzyża – nieprzerwanie czynny w okresie sowieckim, stanowił główny ośrodek baranowickich Polaków. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
5 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Monasteru Zaśnięcia Matki Bożej w Żyrowicach. Został on ufundowany w celu upamiętnienia objawienia maryjnego, jakie miało miejsce w 1470 r. W centralnej części Sobór Uspienskiego, znajduje się maleńki, cudowny wizerunek Żyrowickiej Bogarodzicy, znaleziony przez dwóch pastuszków na drzewie gruszy. Słynący łaskami obraz, czczony zarówno przez prawosławnych, rzymskich katolików jak i unitów, od wieków stanowi cel licznych pielgrzymek. Stąd udamy się do Nieświeża, gdzie wznosi się jedna z najwspanialszych magnackich rezydencji Rzeczypospolitej – zamek książęcy Radziwiłłów. Jest zabytkiem o bogatej i barwnej historii wpisanym na Listę Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy również kościół Bożego Ciała wraz z wieżą zamkową, Ratusz z sukiennicami, Kamienicę Gdańską czy Bramę Słucką. Następnie przejedziemy do Mińska – stolicy Białorusi. Zatrzymamy się w miejscu szczególnym tj. w Kuropatach. To miejsce w którym odkryte zostały masowe groby ludzi rozstrzelanych przez NKWD w latach 30 XX w. Głównymi ofiarami byli Polacy, Białorusini i Żydzi. Stąd przejedziemy główną arterią(dokumenty potrzebne do otrzymania wizy Białoruś i najdłuższą drogą białoruskiej stolicy zw. Prospektem Niepodległości, znanym dzięki unikalnej zabudowie w stylu -stalinowskiego empire”. Kompleks budynków prospektu ulic pretenduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
6 Dzień
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Mińska. Wizytówkami stolicy są Kościół Świętych Szymona i Heleny zwany Czerwonym Kościołem; śnieżnobiały ratusz na Placu Swobody, Górne Miasto – serce starego Mińska, gdzie znajdują się dwie główne świątynie białoruskiej stolicy: prawosławny Sobór Duchu Świętego z cudownym obrazem MB Mińskiej oraz katolicka Archikatedra NMP, dwór Wańkowiczów w którym znajduje się muzeum malarza, przytulne Trojeckie Przedmieście, plac Dworcowy oraz 40-metrowy obelisk na Placu Zwycięstwa. Następnie wyruszymy do Miru, w którym wznosi się jeden z najcenniejszych zabytków gotycko – renesansowych Białorusi. Zobaczymy zespół zamkowo-parkowy, który posłużył Mickiewiczowi za pierwowzór zamku Horeszków w ”Panu Tadeuszu”. Znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
7 Dzień
Śniadanie. Przejazd do Różanej – gniazda rodowego Sapiehów. Zobaczymy ruiny wspaniałej XVIII w. rezydencji wybudowanej w stylu klasycyzującego baroku. Jej wielkość i rozmach z jaką została zbudowana zapiera dech w piersiach nawet dziś, choć pałac został niemal całkowicie zniszczony. Wielokrotnie odbudowywany był jednym z największych pałaców Rzeczypospolitej. Pałac jest odnawiany dzięki funduszom UE. Następnie udamy się do Kosowa Poleskiego, a ściślej do Mereczowszczyzny, gdzie mieści się rodzinny dworek Tadeusza Kościuszki, w którym przyszedł na świat i spędził pierwsze lata swojej młodości. Pierwotny dworek spłonął w 1942 r., lecz dzięki wsparciu ambasady amerykańskiej został zrekonstruowany. Na wzgórzu w odległości kilkuset metrów od dworku Kościuszków położony jest pałac Pusłowskich w Kosowie Poleskim. W czasie II wojny światowej spalony i zdewastowany przez partyzantów radzieckich jest powoli odrestaurowywany. Nasze zwiedzanie pięknej Białorusi zakończymy w Brześciu, dawnej zachodniej bramy carskiego, a później sowieckiego imperium, przez którą wiodła najkrótsza droga do Moskwy. Po Powstaniu Listopadowym, car Mikołaj I rozwścieczony polską rewoltą wydał rozkaz zburzenia miasta i wybudowania na jego obszarze, potężnej Twierdzy Brzeskiej. Następnie udamy się w kierunku granicy polsko-białoruskiej. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
8 Dzień
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej – Królowej Podlasia i Matki Jedności. Kodeńskie Sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej Gregoriańskiej to jedno z najcenniejszych sanktuariów katolickich naszego kraju. Następnie udamy się do szczególnego miejsca jakim jest Klasztor Św. Onufrego w Jabłecznej. Według legendy, inspiracją do założenia Monasteru było cudowne pojawienie się w pobliżu wsi Jabłeczna ikony św. Onufrego, która przypłynęła rzeką Bug. Klasztor jest zespołem cerkwi i męskiego klasztoru prawosławnego, którego początki sięgają XV w. To najstarszy, najważniejszy i jedyny nigdy nie zamknięty prawosławny klasztor znajdujący się na ziemiach polskich. Stąd wyjedziemy w drogę powrotną. Powrót do miejsca zabiórki w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA
– przejazd autokarem, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe bar, bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu , pok. 2,3-osobowe
– wyżywienie w/g. programu
– pilot, przewodnik
– opieka duszpsterska
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– wiza do Bialorusi 30 euro / os
– bilety wstępu 40 euro

Zadaj firmie pytanie o produkt/usługę:

Liczba odwiedzin wpisu: 430
  • Poleć produkt na:  
     
     
Opinie o firmie:
 dodaj opinię
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do produktu/usługi.
Twój będzie pierwszy. Zapraszamy.