Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Firma Budowlana ALFA
Firma “ALFA” wykonuje : prace elewacyjne, docieplenio...
Radian Maja Kiereś
- usługi geodezyjne - sprzedaż projektów gotowych - realizacja ...
Komikom Małgorzata Zbytniewska
- montaż wkładów grzewczych - zabudowy, akcesoria - projekty, d...
Pytanie do ekspertów:

Co to jest sterownik schodowy LED?

Odpowiedzi ekspertów:
Sterownik schodowy LED to mikroprocesorowe, inteligentne urządzenie służące do efektownego i wygodnego sterowania wielopunktowym oświetleniem LED schodów, którym zwykle są taśmy LED mocowane w podstopnicach lub oprawy schodowe montowane na ścianie wzdłuż schodów.

Podstawową funkcją sterownika schodowego jest włączanie oświetlenia na schodach na określony czas, a następnie zgaszenie. Funkcja ta jest uruchamiana po naciśnięciu przycisku przez osobę lub po wykryciu ruchu przez zainstalowane czujniki ruchu. Najczęściej włączane i wyłączanie odbywa się równocześnie lub kolejno, lampa po lampie, w postaci bardzo efektownej FALI ŚWIETLNEJ LED. Dobre sterowniki realizują włączanie i wyłączanie w sposób płynny, stopniowo zmniejszając lub zwiększając jasność świecenia (oczywiście pod warunkiem, że zainstalowane oświetlenie jest ściemnialne).

Niektóre sterowniki schodowe poza podstawowymi realizują także funkcje dodatkowe (np. funkcja delikatnego podświetlenia w stanie spoczynku, funkcja ostrzegania przed zgaszeniem świateł, funkcja przedłużenia świecenia, funkcja obsługi ruchu z wyjścia na półpiętrze, funkcja ściemniacza, funkcja wyłącznika zmierzchowego itp.). Zaawansowane sterowniki schodowe posiadają duże możliwości dopasowania działania do preferencji użytkownika (np. ustawienie czasów zapalania, gaszenia, świecenia, jasności świecenia i podświetlenia, płynności).

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2019.07.19
Oceń odpowiedź:
2/0