Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Firma Budowlana ALFA
Firma “ALFA” wykonuje : prace elewacyjne, docieplenio...
Radian Maja Kiereś
- usługi geodezyjne - sprzedaż projektów gotowych - realizacja ...
Komikom Małgorzata Zbytniewska
- montaż wkładów grzewczych - zabudowy, akcesoria - projekty, d...
Pytanie do ekspertów:

Co to są inteligentne schody?

Odpowiedzi ekspertów:
Inteligentne schody to system nowoczesnego sterowania ściemnialnym oświetleniem LED schodów, z użyciem inteligentnych sterowników schodowych LED, czujników ruchu oraz czujnika zmierzchu. System ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na schodach, zapewnienie wygody użytkowania i oszczędność energii, przy jednoczesnym zapewnieniu pożądanych przez użytkownika efektów dekoracyjnych na schodach. System może funkcjonować samodzielnie lub być połączony z większą instalacją inteligentnego domu.

Sercem systemu jest zwykle inteligentny sterownik schodowy wielopunktowego oświetlenia LED lub oświetlenia RGB, który steruje tym oświetleniem wykorzystując metodę PWM (Pulse-Width Modulation). Podstawową funkcją jest włączanie oświetlenia na określony czas po wykryciu ruchu przez czujniki ruchu, co zapewnia komfort zapominania o włączaniu i wyłączaniu oświetlenia oraz oszczędność energii. Z kolei czujnik zmierzchu zapobiega zbędnemu włączaniu się oświetlenia w dzień. W zależności od modelu, sterowniki schodowe mogą realizować wiele funkcji dodatkowych, głównie o znaczeniu dekoracyjnym, z których najbardziej popularne są: płynność zapalania, delikatne podświetlenie po zmierzchu, ostrzeganie przed zgaszeniem świateł oraz kolejne zapalanie lamp, stopień po stopniu.

System inteligentnych schodów zwykle umożliwia dopasowanie działania do preferencji użytkownika poprzez zmianę parametrów konfiguracyjnych. Najprostszy sposób to przyciski na panelu sterownika (zmiana kilku parametrów), bardziej zaawansowanym sposobem są konfiguratory wbudowane w sterownik (zmiana kilkunastu parametrów). Najbardziej zaawansowane systemy inteligentnych schodów umożliwiają konfigurację w szerokim zakresie przy pomocy mobilnej aplikacji, współpracującej bezprzewodowo z systemem.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2019.10.29
Oceń odpowiedź:
3/0