Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Studio d5-dutka Jarosław Dutka
Projektowanie wnętrz Architektura Budownictwo przemysłowe Budo...
Uni-Lux Sp. z o.o.
- Osuszacze - Oczyszczacze powietrza - Klimatyzatory przemysłow...
Energomax Engineering Jarosław ...
Oferujemy nowoczesne, oszczędne i ekologiczne kotły grzewcze: - ...
Pytanie do ekspertów:

Czym musi się charakteryzować drewno konstrukcyjne?

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: Best Timber Polska
Drewno konstrukcyjne to materiał budowlany powstający po odpowiedniej obróbce technicznej. Drewno konstrukcyjne, aby można je zastosować jako materiał budowlany musi spełniać odpowiednie wymagania:

1. Sortowane metodą wizualną lub maszynową pod względem wytrzymałości np. klasa C16, C18, C24, C30j. Wg. przepisów budowlanych w Polsce, do budowy domów szkieletowych czy więźb dachowych, drewno konstrukcyjne powinno spełniać wymagania klasy C24 chyba, że projekt budowlany wymaga wyższych klas wytrzymałości.

2. Suszone metodą naturalną, która jest czasochłonna ponieważ trwa nawet kilka lat z zależności od przekrojów. Lub metodą suszenia komorowego do wilgotności min. 18% +/-2%. Suszenie komorowe wyjaławia drewno z substancji wabiących szkodniki, zabija larwy i grzyby, zatrzymuje proces sinienia drewna.

3. Impregnowane lub strugane czterostronnie. Struganie czterostronne pozwala na to, iż nie musimy już wykonywać impregnacji chemicznej, która jest szkodliwa dla zdrowia. Struganie czterostronne jest także bardziej odporne na ogień ponieważ jest gładkie i nie punktu zaczepnego jak drzazgi i zadziory co znacząco opóźnia zajęcie się ogniem.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2022.09.21
Oceń odpowiedź:
0/0