Logo firmy: Piotr WęcławiakDaruma Projekt - biuro projektowe
Doświadczeni architekci wykonają dokumentację projektową
Logo firmy: Quick Net InstalacjeQuick Net Instalacje
Oferujemy instalacje teletechniczne, a w szczególności. Montaż an...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Beditom Z.Bednarczyk Sp. j.Beditom Z.Bednarczyk Sp. j.
- bramy segmentowe - bramy garażowe, - bramy przemysłowe, - b...
Pytanie do ekspertów:

Czym musi się charakteryzować drewno konstrukcyjne?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Odpowiedź firmy: BTP Sp. z o.o.
Drewno konstrukcyjne to materiał budowlany powstający po odpowiedniej obróbce technicznej. Drewno konstrukcyjne, aby można je zastosować jako materiał budowlany musi spełniać odpowiednie wymagania:

1. Sortowane metodą wizualną lub maszynową pod względem wytrzymałości np. klasa C16, C18, C24, C30j. Wg. przepisów budowlanych w Polsce, do budowy domów szkieletowych czy więźb dachowych, drewno konstrukcyjne powinno spełniać wymagania klasy C24 chyba, że projekt budowlany wymaga wyższych klas wytrzymałości.

2. Suszone metodą naturalną, która jest czasochłonna ponieważ trwa nawet kilka lat z zależności od przekrojów. Lub metodą suszenia komorowego do wilgotności min. 18% +/-2%. Suszenie komorowe wyjaławia drewno z substancji wabiących szkodniki, zabija larwy i grzyby, zatrzymuje proces sinienia drewna.

3. Impregnowane lub strugane czterostronnie. Struganie czterostronne pozwala na to, iż nie musimy już wykonywać impregnacji chemicznej, która jest szkodliwa dla zdrowia. Struganie czterostronne jest także bardziej odporne na ogień ponieważ jest gładkie i nie punktu zaczepnego jak drzazgi i zadziory co znacząco opóźnia zajęcie się ogniem.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2022.09.21
Oceń odpowiedź:
0/0