Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Comfoline Lucyna Kowalewska
Zajmujemy się projektowaniem i sprzedażą mebli kuchennych na indy...
Akademia Architektury Sp. z o.o...
- meble biurowe - meble wypoczynkowe - meble konferencyjne - m...
JUST FUN
- ślizgi - piaskownice - sprężynowce - elementy konstrukcyjne ...
Pytanie do ekspertów:

Jaki materac wybrać dla niemowlaka?

Odpowiedzi ekspertów:
Jeśli szukacie materaca dla niemowlaka to przeczytajcie poniższy tekst !
Materac to najważniejszy element wyprawki niemowlaka. Wiedzą to już rodzice niemal w całej Europie i ta wiedza staje się powszechna także w naszym kraju. To bardzo dobrze, ponieważ od lat dbamy o to by nasze życie było fit, sylwetka zdrowa a komfort spania i wypoczynku jak najbardziej optymalny. Zapominamy, że już od pierwszych dni życia powinniśmy dbać o swoje ciało. Przez pierwsze lata ten obowiązek spada na rodziców. Dzisiaj wygodny i zdrowy materac to już nie fanaberie tylko konieczny element zdrowego stylu życia i ergonomicznego wyposażenia wnętrza. Śpimy codziennie, tak jak codziennie jemy i ubieramy buty. Dlatego warto zadbać o materac - dokładnie tak jak dbamy o zdrowe i racjonalne odżywianie i wygodne obuwie.
Materac dla najmniejszych dzieci - zalecany od pierwszych chwil po urodzeniu powinien być nieco twardszy niż w późniejszym okresie. O ile dziecko nie będzie korzystało z kołysek ani tez spało z rodzicami przez pierwsze miesiące po urodzeniu - zalecamy twardą piankę lub matę kokosową. Po osiągnięciu większej wagi i większej ruchliwości warto przełożyć materac na drugą stronę - elastyczną, z pianki tzw. zimnej lub lateksu.
Elastyczna, najlepiej oddychająca, pianka poliuretanowa lub lateksowa będzie służyć maluchowi aż do 2-3 roku życia.
Nie zapominajmy o ochraniaczu na materac. Nie jest to duży wydatek a zapewni antyalergiczność i higienę wkładu materaca przez cały okres użytkowania.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2016.08.11
Oceń odpowiedź:
3/0