Logo firmy: AIDA - Ewa OrłowskaAIDA - Ewa Orłowska
Tłumaczenia przysięgłe, specjalistyczne i zwykłe, pisemne, ustne....
Sprzedaj / Kup biznes
Tysiące ofert sprzedaży firm. Dodaj ofertę lub wybierz firmę dla siebie.
Logo firmy: AKADEMIAAKADEMIA
Najtańsze tłumaczenie zwykłe i przysięgłe, wszystkie języki. Krót...
Logo firmy: Lidex Sp. z o.o.Lidex Sp. z o.o.
Tłumaczenia pisemne, tłumaczenia ustne, tłumaczenia symultaniczne...
Pytanie do ekspertów:

Kto opracowuje regulamin pracy?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Regulamin pracy jest opracowywany przez pracodawcę i powinien uwzględniać obowiązujące przepisy prawa pracy oraz umowy zbiorowe pracy. Regulamin pracy określa zasady funkcjonowania przedsiębiorstwa, prawa i obowiązki pracowników oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy.

W opracowaniu regulaminu pracy pracodawca może korzystać z pomocy prawnika lub specjalisty ds. prawa pracy, który pomoże w zrozumieniu i przestrzeganiu obowiązujących przepisów oraz w stworzeniu regulaminu zgodnego z wymaganiami prawnymi.

Regulamin pracy powinien być przedstawiony pracownikom przed rozpoczęciem zatrudnienia lub w ciągu miesiąca od dnia ich zatrudnienia, a także powinien być dostępny w miejscu pracy, gdzie pracownicy mają łatwy dostęp do jego treści.

Należy pamiętać, że regulamin pracy nie może naruszać praw pracowników wynikających z ustaw i umów zbiorowych pracy oraz nie może naruszać ich godności i praw osobistych. Pracodawca powinien także uwzględnić sugestie i uwagi pracowników dotyczące regulaminu pracy, jeśli są one uzasadnione i zgodne z obowiązującymi przepisami.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2023.03.17
Oceń odpowiedź:
1/0