Ogrzewanie w domkach mobilnych

Dodany: 2024.03.28   Edytowany: 2024.03.29
Ogrzewanie-panel na podczerwień w formie lustra nad kanapą w domku mobilnym

Domki mobilne, cieszące się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, mogą być wykorzystywane nie tylko, jako domki letniskowe. Z roku na rok, przybywa osób zainteresowanych zamianą mieszkania w bloku na niewielki dom z ogródkiem. Tu pojawia się opcja zakupu domku na kółkach. Ale czy w takim budynku można zamieszkać na stałe? Oczywiście, że tak. Należy tylko spełnić kilka warunków.

Pierwszym z nich jest izolacja termiczna. Większość domków mobilnych ją posiada. W zależności od producenta, mogą różnić się materiałem i jego grubością. Najbardziej polecanym jest wełna mineralna. W standardzie, często jej grubość wynosi 15 cm w dachu i podłodze oraz 10 cm w ścianach. Jest to wystarczająca warstwa, biorąc pod uwagę sporadyczne korzystanie z budynku zimą. Jeżeli jednak chcielibyśmy zamieszkać w nim na stałe, warto zastanowić się nad zwiększeniem izolacji. Dzięki temu wpłyniemy na ograniczenie wysokości rachunków za ogrzewanie.

Drugą kwestią jest wspomniane już ogrzewanie całorocznych domków mobilnych lub nowych domków holenderskich. Producenci stosują odmienne rozwiązania. Najbardziej popularnymi są grzejniki elektryczne, często dostępne w ramach wyposażenia standardowego. Są też opcje za dopłatą. Do takich należą m.in. panele na podczerwień, ogrzewanie podłogowe, centralne ogrzewanie gazowe oraz kominek na pellet czy drewno. Szczegółowy opis wskazanych rodzajów ogrzewania w domkach mobilnych, znajdziecie tu: dmkbudownictwo.pl/2024/03/18/j... . Każdy z nich zapewni komfort termiczny o każdej porze roku. To od nowego właściciela zależy, które rozwiązanie będzie dla niego najbardziej odpowiednie.

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
0/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.