Jak schudnąć z tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej?

Dodany: 2024.04.26
kobieta tkanka mięśniowa

Odchudzanie czasami może przysporzyć większych kłopotów niż mogłoby się nam wydawać. Podejmując decyzję o jego rozpoczęciu, rzadko kiedy zakładamy, że coś może pójść nie tak. W końcu to nie jest takie skomplikowane - wystarczy mniej jeść, a zgromadzony tłuszcz zniknie. Ale życie potrafi zaskakiwać...

Redukcja tkanki mięśniowej zamiast tłuszczowej

Jednym z powszechnych problemów w przypadku redukcji masy ciała jest chudnięcie z beztłuszczowej masy ciała. Co to oznacza? Na przykład redukcję tkanki mięśniowej zamiast tłuszczowej. A na tym nam nie zależy... Głównym celem jest przecież pozbycie się tłuszczu!

Co zrobić w takim przypadku? Zrezygnować z deficytu kalorycznego? Przecież celem jest odchudzanie! Wystarczy zrozumieć co za tym stoi.

Przyczyny utraty beztłuszczowej masy ciała

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest kradzież białka na potrzeby energetyczne, czyli deficyt kaloryczny... Organizm w obliczu niedoboru energii zaczyna bowiem szukać alternatyw. Mając możliwość przekształcenia białek w paliwo energetyczne, sięga po proteiny z diety, a jeśli to okaże się niewystarczające, nawet po białko z mięśni. W efekcie waga spada, ale to nie jest rezultat, o jaki nam chodziło.

Odchudzanie z tłuszczu a nie z mięśni

Rozwiązaniem jest skłonienie organizmu do czerpania brakującej energii z tkanki tłuszczowej, czyli uruchomienie trybu spalania tłuszczu. To jest niestety niemożliwe w obliczu ciągle podwyższonej insuliny we krwi, która powoduje, że tkwisz w trybie magazynowania, a organizm przekształca aminokwasy w glukozę kosztem Twoich mięśni.

Dowiedz się jak w praktyce wprowadzić je w życie:
moderncavegirl.pl/odchudzanie-...

Podsumowanie

Utrata masy mięśniowej w momencie, gdy celem jest pozbycie się nadprogramowych kilogramów z tkanki tłuszczowej potrafi uprzykrzyć proces dążenia do idealnej sylwetki. Mimo ubytku wagi, dochodzi do niekorzystnej zmiany kompozycji ciała, a efekt końcowy odbiega od oczekiwanego.

Powodem jest "zjadanie" przez organizm własnej tkanki mięśniowej w wyniku wprowadzenia restrykcji kalorycznej. Aby zahamować przekształcanie białek w glukozę, konieczna jest zmiana proporcji diety i włączenie trybu spalania tłuszczu.

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
0/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.