Logo firmy: Przedsiębiorstwo EKOS s.c. Elżbieta Bądkowska Witold BądkowskiPrzedsiębiorstwo EKOS s.c. Elżb...
- opracowywanie kart charakterystyki substancji i mieszanin chemi...
Logo firmy: Biuro Realizacji Szkoleń Służb Ochrony Sp. z o.o.Biuro Realizacji Szkoleń Służb ...
- Nasze podstawowe usługi to: Ochrona mienia polegająca na fiz...
Logo firmy: FHU Projekt Janusz LorekFHU Projekt Janusz Lorek
Oferujemy usługi w zakresie : - wycinania, - frezowaia 3D - gr...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Pytanie do ekspertów:

Co to jest coworking i na czym polega?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Najkrócej mówiąc coworking to współdzielenie przestrzeni i infrastruktury biurowej przez różnych, obcych sobie (przynajmniej początkowo) przedsiębiorców w celu zapewnienia sobie wygodnego miejsca do pracy i współpracy przy możliwie niewielkich kosztach. W coworkingu kluczowa jest elastyczność oraz możliwość (ale nie konieczność) nawiązywania kontaktów.
Początkowo było to zjawisko oddolne, tworzone przez samoorganizację osób pracujących w wolnych zawodach lub zdalnie, dla których nieustanna praca z domu była ograniczeniem - szukali lepszych warunków pracy, kontaktów, kreatywności. Nie chcieli jednak rezygnować ze swej wolności, dalej chcieli być niezależni zawodowo. Z czasem coworking przybrał formy bardziej zinstytucjonalizowane lub skomercjalizowane - powstały biura coworkingowe, które za przystępną opłatą oferowały na elastycznych zasadach wygodne i dobrze urządzone miejsce do pracy i spotkań dostosowane do potrzeb frelancerów, zdalnych pracowników, młodych przedsiębiorców, startupów. Wokół biur coworkingowych tworzyły się społeczności operatywnych i kreatywnych młodych ludzi idących nieco pod prąd utartym ścieżkom kariery, nierzadko zawiązywały się wspólne przedsięwzięcia.
Stosunkowo nowym zjawiskiem jest korzystanie z miejsc coworkingowych przez duże korporacje, które lokują w nich pojedynczych pracowników lub niezależne zespoły projektowe czy nawet całe działy - przede wszystkim przyciąga ich elastyczność i natychmiastowość oferty.
Dziś, po niemal dwóch dekadach coworking nie jest już niszą i ma wiele twarzy i odmian - od wielkich, sieciowych biur zarządzanych jak korporacje, po niewielkie, kameralne i butikowe przestrzenie prowadzone przez pasjonatów-właścicieli.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2022.10.01
Oceń odpowiedź:
1/0
Odpowiedź firmy: Eurokadra S.A.
Coworking to forma pracy, która polega na dzieleniu przestrzeni biurowej przez różne osoby lub firmy. Oznacza to, że w jednym miejscu pracują nie tylko osoby z jednej organizacji, ale także z różnych branż i firm.

Coworkingowe przestrzenie biurowe są zwykle wynajmowane przez operatorów, którzy zapewniają zarówno przestrzeń biurową, jak i infrastrukturę techniczną oraz usługi administracyjne, takie jak dostęp do drukarki, kawy, sal konferencyjnych, czy możliwość korzystania z internetu.

Wśród głównych zalet coworkingu znajduje się możliwość elastycznego dostosowania przestrzeni do zmieniających się potrzeb, co jest szczególnie ważne dla startupów i firm z sektora technologicznego, które często potrzebują elastycznych rozwiązań na początku swojej działalności. Coworking pozwala także na łatwiejsze nawiązywanie kontaktów biznesowych oraz wymianę wiedzy i doświadczeń między różnymi firmami i osobami pracującymi.

W wynajmowanej przestrzeni biurowej każda osoba czy firma zwykle dysponuje osobnym stanowiskiem pracy, ale korzysta ze wspólnych stref socjalnych i pomieszczeń, co pozwala na zwiększenie poczucia przynależności do społeczności, a także umożliwia swobodne wymienianie się pomysłami i doświadczeniami.

Wspólne korzystanie z przestrzeni biurowej jest coraz bardziej popularne, a coworkingi zyskują na popularności na całym świecie, zwłaszcza wśród przedstawicieli branży kreatywnych i technologicznych.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2023.03.31
Oceń odpowiedź:
1/0