Logo firmy: F.H.U. Wol-Mar Woliński MarcinF.H.U. Wol-Mar Woliński Marcin
W ofercie naszej firmy znajdują się: meble na zamówienie - wykon...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Empire Ewa WojciechowskaEmpire Ewa Wojciechowska
Wysokiej jakosci meble tapicerowane ze skóry naturalnej. Zestawy ...
Logo firmy: Ombit Paweł OsieckiOmbit Paweł Osiecki
- BLUM - GAMET - HETTICH - HAFELE - GTV - MEBLEX - CHOBOT ...
Pytanie do ekspertów:

W jakim przypadku tracimy gwarancję na meble zrobione na zamówienie?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Każdy producent może mieć swoje specyficzne warunki gwarancji, dlatego zawsze warto dokładnie zapoznać się z dokumentacją dostarczoną wraz z meblami. W razie wątpliwości, najlepiej skontaktować się bezpośrednio z producentem lub sprzedawcą, aby uzyskać dokładne informacje na temat warunków gwarancji.

Gwarancja na meble wykonane na zamówienie może zostać utracona w kilku przypadkach. Najczęściej jest to używanie mebli niezgodnie z ich przeznaczeniem, np. stawianie na nich nadmiernych obciążeń. Uszkodzenia mechaniczne spowodowane przez użytkownika, takie jak zarysowania, wgniecenia, pęknięcia, mogą być podstawą do odmowy uznania gwarancji.

Brak odpowiedniej pielęgnacji lub używanie nieodpowiednich środków czyszczących może również skutkować utratą gwarancji. Producent zazwyczaj dostarcza instrukcje dotyczące konserwacji, które należy przestrzegać.

Jakiekolwiek samodzielne naprawy lub modyfikacje mebli mogą unieważnić gwarancję. Jeśli meble wymagają naprawy, najlepiej skontaktować się z producentem lub autoryzowanym serwisem.

Umieszczenie mebli w miejscach narażonych na ekstremalne warunki, takie jak wysoka wilgotność, bezpośrednie nasłonecznienie, czy skrajne temperatury, może prowadzić do uszkodzeń, które nie będą objęte gwarancją.

Nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących montażu, takich jak nieodpowiednie złożenie mebli lub użycie nieoryginalnych części, może być również powodem utraty gwarancji.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2024.06.13
Oceń odpowiedź:
1/0
Nie wiele jest takich sytuacji. Najczęstszą przyczyną utraty gwarancji są:
- zalania mebli woda,
- uszkodzenia substancjami żrącymi,
- uszkodzenia mechaniczne, w skutek uderzeń, przeciążeń, przecięć, połamań.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.05.05
Oceń odpowiedź:
0/0
Gwarancje tracimy w przypadku kiedy do uszkodzenia mebla doszło z winy użytkownika, np. Wtedy gdy meble były używane niezgodnie z przeznaczeniem. Większość producentów uchyla swoją gwarancje jeżeli użytkownik lub osoby trzecie próbowały na własną rękę naprawiać dany produkt lub wprowadzać w nim jakieś zmiany. Jeżeli meble dotarły do nas w częściach podstawą do cofnięcia gwarancji może być ich nieprawidłowy montaż.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.05.05
Oceń odpowiedź:
0/0