Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Happy Kids Sabina Niżnik-KozaHappy Kids Sabina Niżnik-Koza
W ramach każdego kursu Helen Doron oferujemy: Autorską metodę na...
Logo firmy: IT Media s.c. Jacek Chojnowski, Andrzej PerzanowskiIT Media s.c. Jacek Chojnowski,...
Posiadamy wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP o numerze...
Logo firmy: Edu Century - English Best Way SochaczewEdu Century - English Best Way ...
Kursy językowe dla dorosłych Kursy językowe dla młodzieży Kursy...

Chcesz sprzedać firmę? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać nieruchomość komercyjną? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz dystrybutora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Chcesz sprzedać maszyny? Wejdź na BiznesOferty.pl         Aby sprzedawać hurtowo towary? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz inwestora? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz wspólnika? Wejdź na BiznesOferty.pl         Szukasz kontaktów w biznesie? Wejdź na BiznesOferty.pl        

Instrukcja obsługi maszyn wg EN ISO 20607 - treść, forma, opracowywanie i odbieranie

Id usługi: 20697 Data dodania: 09.02.2024
Instrukcja obsługi maszyn wg EN ISO 20607 - treść, forma, opracowywanie i odbieranieZastanawiasz się, co powinieneś napisać w instrukcji obsługi? Na jaki temat i jak dużo musisz napisać? Czego będzie wymagał odbiorca i organ nadzoru rynku? A może już otrzymałeś od producenta dokumentację maszyny i zastanawiasz się, czy możesz ją zaakceptować i oddać maszynę do użytku? Zadawałeś sobie kiedyś pytanie, jakie wymagania powinna spełniać dokumentacja dostarczana razem z maszyną? A właściwie, to jak w ogóle powinna się nazywać ta dokumentacja, którą producent musi przekazać użytkownikowi maszyny?

Wiele różnych instrukcji - jak się w tym połapać?
W praktyce przemysłowej funkcjonuje wiele różnych dokumentów i instrukcji takich jak: dokumentacja techniczna, dokumentacja techniczno-ruchowa (DTR), paszporty maszyn, instrukcja obsługi, użytkowania, eksploatacji, technologiczna, konserwacji, stanowiskowa, BHP itp. Część z tych dokumentów musi być dostarczona przez producenta. Inne muszą być napisane przez użytkownika, który zamierza używać maszynę. Czym są te dokumenty? Z czego wynikają? Co powinny zawierać? Jakie są między nimi relacje?

Gdzie znaleźć pomoc?
Wymagania dotyczące instrukcji wynikają z szeregu przepisów prawnych i norm (krajowych i europejskich). W przygotowaniu instrukcji pomogą Ci z pewnością informacje zawarte w dyrektywach: maszynowej, narzędziowej, EMC, ciśnieniowej itp., jak również w branżowych przepisach krajowych. Do wielu przepisów znajdziesz przewodniki. O instrukcji wiele mówią też normy zharmonizowane z dyrektywą maszynową np. EN ISO 12100 i inne normy typu B i C. W końcu dotrzesz również do międzynarodowej normy EN 82079-1. Jeżeli jesteś osobą, która ma napisać lub sprawdzić i zatwierdzić instrukcję, musisz poznać i zrozumieć zależności między tymi dokumentami.

Dla kogo?
Szkolenie przygotowaliśmy dla osób, które nie mają aż tyle czasu, by miesiącami lub latami, samodzielnie "przebijać się" przez wszystkie wspomniane przepisy i normy. Jeżeli piszesz instrukcje, sprawdzasz i akceptujesz ich zawartość, bądź zarządzasz dokumentacją techniczną, jesteśmy przekonani, że lepszą alternatywą dla Ciebie, będzie skorzystanie z wiedzy i doświadczenia trenerów, którzy od ponad 15 lat zajmują się pisaniem i weryfikowaniem instrukcji.

W czym pomoże?
W trakcie szkolenia dowiesz się m.in.:

Jakie instrukcje musisz napisać, jako producent maszyny?
O CZYM musisz napisać, CO napisać, JAK to napisać?
Jak zapewnić, aby instrukcja była kompletna, prawidłowa, aktualna i praktyczna?
Jakich instrukcji żąda PIP w trakcie kontroli maszyny u użytkownika?
Jakich dokumentów wymagać od dostawców maszyn i urządzeń?
Jak skutecznie zweryfikować zgodność dokumentacji / instrukcji z wymaganiami?
Jakie wymagania stawiają ważne normy EN ISO 20607 i EN 82079-1 wydanie #2?
Co otrzymasz?
W skondensowanej i przystępnej formie otrzymasz:

Użyteczną wiedzę o tym, jak napisać, zweryfikować i ocenić poprawność instrukcji dla maszyn, które projektujesz, odbierasz lub używasz;
Obszerne materiały szkoleniowe;
Możliwość poznania sprawdzonych rozwiązań, dobrych praktyk i odpowiedzi doświadczonych trenerów;
Możliwość wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami;
W ramach zajęć możliwe będzie również przedyskutowanie kilku wybranych instrukcji lub ich fragmentów. Dlatego weź ze sobą swoją instrukcję (wydrukowaną lub w formie PDF).
Sprawdź najbliższe terminy szkolenia i zarezerwuj miejsce dla siebie już dzisiaj. Według naszej wiedzy, jest to jedyne szkolenie w Polsce, które tak dokładnie przedstawia zagadnienia dotyczące instrukcji dla maszyn.

PS. To szkolenie możemy przeprowadzić również w Twojej firmie. Możemy je też dostosować do specyfiki Twoich maszyn lub innych produktów. Jeżeli więc chcesz przeszkolić większą grupę pracowników, w wybranej przez siebie lokalizacji, skontaktuj się z nami pod numerem 604 380 091.

Zadaj firmie pytanie o usługę:

Liczba odwiedzin wpisu: 4
  • Poleć usługę na:  
     
     
Opinie o firmie:
 dodaj opinię
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do usługi.
Twój będzie pierwszy. Zapraszamy.