Dlaczego opinie o firmie są ważne?

Każda opinia o firmie, to indywidualna ocena klienta, który ocenia nasze usługi, produkty lub np. ogólną działalność firmy. Dzięki informacjom od naszych klientów, wiemy gdzie popełniamy błędy oraz co robimy dobrze. Opierając się na opiniach klientów możemy skuteczniej rozwijać firmę, eliminując błędy i pracując nad ulepszaniem tego co nam dobrze wychodzi. W efekcie firma się dynamicznie rozwija i zdobywamy kolejnych zadowolonych klientów.

Dlaczego należy zachęcać klientów do dodania opinii o naszej firmie?

Jak już wyżej zostało wspomniane, opinie od klientów są bardzo watościowym źródłem informacji mogących mieć znaczący wpływ na rozwój firmy, o ile właściciel będzie je brał pod uwagę.

Druga sprawa, to reklama. Negatywne opinie o firmie zniechęcają do kontaktów z firmą, natomiast pozytywne przyczyniają się do wzrostu liczby klientów firmy. Zachęcając zadowolonych klientów do zamieszczenia opinii budujemy bazę pozytywnych opinii, która staje się reklamą działającą jak magnes i przyciągającą kolejnych klientów.

Dlaczego powinniśmy zamieszczać opinie o innych firmach?

Zamieszczając opinie o innych firmach posiadających profil w Odi.pl budujemy sieć powiązań. Takie powiązania prowadzą do zwiększenia zasięgu naszego profilu, a co za tym idzie, dociera do nas więcej osób, które mogą stać się naszymi klientami.
Poza tym, firmy, które widzą, że otrzymały od nas pozytywną opinię, często potrafią się odwdzięczyć tym samym.

Co zrobić z negatywnymi opiniami?

Czasem bywa, że zdenerwowany klient nie przemyśli decyzji i zamieści negatywną opinię. Zdarza się również, że klient ma rację i jego negatywna opinia o firmie jest jak najbardziej uzasadniona. W takich sytuacjach, w Odi.pl istnieje możliwość zamieszczenia komentarza do opinii klienta. W komentarzu możemy przyznać się do błędu, wyjaśnić nieporozumienie i np. opisać proces prowadzący do porozumienia z klientem. Takie załatwienie sprawy z pewnością stawia firmę w pozytywnym świetle, więc nawet negatywna opinia może się dla nas okazać bardzo korzystna.


Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami.