Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Ośrodek Szkolenia Kierowców Juma Jerzy MasierOśrodek Szkolenia Kierowców Jum...
Prowadzimy kursy prawa jazdy Kat.B (tygodniowe, poranne oraz week...
Logo firmy: Instytut Skutecznego Działania Ewa GrudzieńInstytut Skutecznego Działania ...
Szkolenia dla Kadry Zarządzającej: - Zarządzanie motywacyjne - ...
Logo firmy: Edukacja Sp. z o.o.Edukacja Sp. z o.o.
Meble szkolne, meble biurowe, meble metalowe, meble ogrodowe, tab...
Pytanie do ekspertów:

Jakie są praktyczne sposoby przyspieszające naukę języka obcego?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Szybkie tempo życia, przetwarzanie w ciągu minuty ogromnej liczby informacji powoduje, że człowiek jest coraz mniej efektywny w nauce i pracy. Dlatego dziś warto docenić i zadbać o spokój, dobry nastrój i zorganizowany dzień. Firmy ITI prześcigają się w tworzeniu nowym programów i aplikacji, firmy farmaceutyczne przekonują o swoich cudownych lekarstwach, a my przekonywujemy do praktycznej i naturalnej nauki języka.
Efektywna nauka dla każdego znaczy zupełnie coś innego. Jednakże, warto podkreślić, że nasz mózg szybko uczy się kiedy jest dotleniony, spokojny i szczęśliwy. Naukowcy dowodzą, że lubimy uczyć się w towarzystwie, w którym zachodzą interakcje, panuje wesoła atmosfera, jesteśmy kreatywni, kiedy można trochę powygłupiać się i pobawić się językiem obcym. Hormony szczęścia sprawiają, że nasze zdolności percepcyjne są zadziwiająco skuteczne. I to jest recepta na skuteczną i szybką naukę języka.

Moscow Club

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.03.26
Oceń odpowiedź:
8/2
Bardzo ważne jest stosowanie tzw. zanurzenia się w języku ("bombardowanie" językiem). Chodzi o wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji do kontaktu z językiem w formie pisanej lub mówionej. Warto oglądać filmy z oryginalną ścieżką dźwiękową, słuchać piosenki, przeglądać gazety, czasopisma, strony internetowe. Zabiegać o możliwość rozmowy/korespondencji z rodzimymi użytkownikami języka, nie przejmując się, że na początku mówimy często niepoprawnie czy niegramatycznie. Bardzo zalecany jest nawet krótki pobyt w kraju, którego języka się uczymy, żeby móc szlifować nabyte umiejętności w praktyce i uczyć się żywego języka. Należy pamiętać, by starać się równomiernie rozwijać wszystkie cztery kompetencje językowe, tj. słuchanie, mówienie, czytanie i pisanie.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2015.03.30
Oceń odpowiedź:
7/0
Odpowiedź firmy: Brak firmy.
Przede wszystkim osłuchuj się z językiem obcym (np. angielskim).
1. Gdy spędzasz dużo czasu w samochodzie i masz kieszeń CD, kup sobie płytę z angielskimi słówkami DO POWTARZANIA i słuchaj i głośno powtarzaj słówka z płyty za lektorem.
2. Gdy spędzasz dużo czasu w autobusach i tramwajach, posiadasz smartfona czy inny nowoczesny telefon oraz słuchawki pobierz darmową aplikację jakiegoś angielskiego lub amerykańskiego radia i słuchaj w czasie jazdy.
3. Gdy robisz coś w domu, np. sprzątanie, gotowanie i masz telewizję satelitarną włącz jakiś kanał BBC lub CNN czy NBC i słuchaj, nawet jeśli nie rozumiesz słuchaj.
4. Gdy masz w domu sprzęt stereo i wykonujesz różne prace w domu włącz płytę z jakiegoś podręcznika (np. Headway) i słuchaj nagrań z płyty.
Data: 2015.09.09
Oceń odpowiedź:
0/0