Filtry do uzdatniania wody

Dodany: 2023.04.14
filtry do usuwania zanieczyszczeń z wody ze studni głebinowej

Sposób uzdatniania wody zależy w dużej mierze od źródła jej dostarczenia do budynku – sieci wodociągowej lub własnej studni głębinowej.

Jeśli woda pochodzi z sieci wodociągowej, warto zamontować filtr zanieczyszczeń stałych (tzw. filtr narurowy), który zatrzymuje zanieczyszczenia nierozpuszczalne w wodzie (piasek, muł, rdzę). Tego typu filtry do wody posiadają elementy wymienne w postaci wkładów filtrujących lub elementy, które są płukane pod strumieniem wody.

Ponadto w przypadku wody z sieci wodociągowej zwykle warto zainstalować zmiękczacz wody, aby usunąć twardość wody, która prowadzi do osadzania się trudnych do usunięcia osadów na bateriach i armaturze, a także tworzenia się kamienia kotłowego na elementach podgrzewających wodę.

W przypadku problemu oczyszczania wody z własnej studni pierwszą rzeczą do zrobienia jest zbadanie składu wody i dopiero na tej podstawie wybór odpowiedniej metody uzdatniania wody.
Szerzej o badaniu wody - inzynieriawody.pl/laboratoryjn...


Woda pochodząca z własnej studni wymaga zamontowania jednego lub kilku urządzeń, do których najczęściej należą:
- odżelaziacz wody,
- filtr usuwający mangan z wody
- filtr z węglem aktywnym poprawiający jej zapach, smak i barwę
- zmiękczacz wody

W przypadku wody x własnej studni głębinowej bardzo często montuje się tzw. filtr wielofunkcyjny, na którym można jednocześnie usunąć z wody wiele zanieczyszczeń.

Niezależnie od źródła wody warto mieć pod zlewem filtr do wody pitnej, który oczyszcza wodę tak dokładnie, że nadaje się ona do spożycia bez konieczności jej gotowania. Przykładem takiego filtra do wody jest filtr odwróconej osmozy lub filtr wykorzystujący ultrafiltrację.

Kategoria: Teksty branżowe
Oceń wpis:
0/0
  • Poleć wpis na:
     
     
Komentarze:
Jeszcze nikt nie zamieścił komentarza do wpisu.