Logo firmy: Nieruchomości OLINT Marzena BerzyńskaNieruchomości OLINT Marzena Ber...
Najważniejszym założeniem naszego biura jest spełnienie Państwa o...
Logo firmy: Nettdom Nieruchomości Beata MarchwińskaNettdom Nieruchomości Beata Mar...
- sprzedaż domów, mieszkań, działek, - wycena nieruchomości, - ...
Logo firmy: Boratyński Nieruchomości Borys BoratyńskiBoratyński Nieruchomości Borys ...
mieszkania i domy na sprzedaż, mieszkania i domy do wynajęcia, ...
Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Pytanie do ekspertów:

Czym się różni stan domu deweloperski od pod klucz?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Stan deweloperski oznacza, że budynek lub mieszkanie zostało wybudowane przez dewelopera do pewnego stopnia zaawansowania, ale nie zostało jeszcze całkowicie wykończone. Jest to etap budowy, w którym struktura budynku jest już zrealizowana, ale nie wszystkie prace wykończeniowe zostały jeszcze wykonane i budynek nie jest jeszcze gotowy do zamieszkania. Stan deweloperski zazwyczaj obejmuje prace budowlane i instalacyjne wewnętrzne, takie jak wylewki podłóg, tynki, instalacje elektryczne i hydrauliczne. Może zawierać drzwi zewnętrzne, okna, a czasami także niektóre elementy wyposażenia łazienek i kuchni. W tym stanie nieruchomość może wymagać dalszych prac wykończeniowych ze strony nabywcy, takich jak położenie podłóg, malowanie ścian, montaż armatury, itp.
Stan deweloperski oferuje przyszłym mieszkańcom pewną elastyczność i możliwość dostosowania wykończenia do własnych preferencji, ale wymaga także dodatkowego zaangażowania i nakładu finansowego na dokończenie prac wykończeniowych.

Stan pod klucz odnosi się do nieruchomości lub budynku, który jest w pełni gotowy do zamieszkania lub użytkowania od razu po zakupie, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac wykończeniowych przez nabywcę. Oznacza to, że wszystkie prace wykończeniowe, instalacje, oraz inne niezbędne elementy zostały już wykonane i nieruchomość jest gotowa do natychmiastowego użytkowania. Termin "pod klucz" sugeruje, że klient otrzymuje klucze do nieruchomości i może od razu zacząć z niej korzystać bez potrzeby podejmowania dodatkowych działań.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2024.02.23
Oceń odpowiedź:
1/0