Dodaj boks reklamowy w tym miejscu
Stwórz boks dla swojej firmy i promuj ją w Odi.pl.
Logo firmy: Boratyński Nieruchomości Borys BoratyńskiBoratyński Nieruchomości Borys ...
mieszkania i domy na sprzedaż, mieszkania i domy do wynajęcia, ...
Logo firmy: Nettdom Nieruchomości Beata MarchwińskaNettdom Nieruchomości Beata Mar...
- sprzedaż domów, mieszkań, działek, - wycena nieruchomości, - ...
Logo firmy: Nieruchomości OLINT Marzena BerzyńskaNieruchomości OLINT Marzena Ber...
Najważniejszym założeniem naszego biura jest spełnienie Państwa o...
Pytanie do ekspertów:

Jak wygląda sprzedaż mieszkania przez biuro nieruchomości?

Aby udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie zaloguj się lub zarejestruj w Odi.pl.

Odpowiedzi ekspertów:
Proces sprzedaży mieszkania przez biuro nieruchomości przebiega zazwyczaj według określonych kroków i przepisów prawnych. Ważne jest skorzystanie z usług profesjonalnego biura nieruchomości, które pomoże w sprawnym przeprowadzeniu transakcji według praktyk rynkowych.
Właściciel mieszkania spotyka się z przedstawicielem biura nieruchomości w celu omówienia szczegółów dotyczących nieruchomości, takich jak metraż, lokalizacja, stan techniczny, ewentualne prace remontowe czy też cena, za jaką chce sprzedać mieszkanie.
Po spotkaniu przedstawiciel biura może przeprowadzić ocenę nieruchomości, biorąc pod uwagę jej atrakcyjność na rynku, porównując ją do innych podobnych ofert w okolicy.
W przypadku decyzji o współpracy, właściciel nieruchomości i przedstawiciel biura nieruchomości podpisują umowę pośrednictwa. Umowa określa warunki współpracy, takie jak prowizja, czas trwania umowy, obowiązki stron itp.
Następnie biuro nieruchomości przygotowuje profesjonalną ofertę sprzedaży, zawierającą atrakcyjne zdjęcia, opis nieruchomości, plany mieszkania, informacje o lokalizacji i rozpoczyna promocję mieszkania, wykorzystując różne kanały, takie jak strony internetowe, portale nieruchomości, media społecznościowe, a także tradycyjne formy reklamy.
Biuro organizuje prezentacje nieruchomości dla potencjalnych nabywców. Mogą to być zarówno spotkania indywidualne, jak i tzw. dni otwarte, podczas których wielu zainteresowanych może zwiedzić mieszkanie.
Jeśli po prezentacjach pojawią się zainteresowani, biuro nieruchomości prowadzi negocjacje między sprzedającym a potencjalnym kupującym. Po osiągnięciu porozumienia strony mogą zaakceptować ofertę.
Po akceptacji oferty, strony podpisują umowę przedwstępną, która określa warunki transakcji. W Polsce jest to najczęściej umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości.
Biuro nieruchomości pomaga w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, takich jak akt notarialny, zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach czynszowych itp.
Ostatecznym etapem jest podpisanie aktu notarialnego przed notariuszem, który potwierdza przeniesienie własności nieruchomości na nowego właściciela.

Zapytaj eksperta o szczegóły »
Data: 2024.01.12
Oceń odpowiedź:
1/0